27 серпня 2025 року, Запоріжжя – На тимчасово окупованих територіях Запорізької області зафіксували новий випадок екологічної катастрофи. У селі Новоданилівка Мелітопольського району фактично зникла річка Великий Утлюк.
Як повідомляють місцеві жителі та видання “РІА Південь”, нині водойма перетворилася на пересохлу калюжу з потрісканим дном, по якому протікає лише тонкий струмок. Раніше, до повномасштабного вторгнення Росії, річка була повноводною, а місцями глибина досягала двох метрів.
Екологи попереджають, що зникнення Великого Утлюка повторює ситуацію з головною річкою регіону – Молочною. Вода в обох водоймах майже повністю зникла, що спричиняє руйнування місцевої екосистеми та загрожує флорі і фауні півдня Запорізької області.
Місцеві активісти закликають міжнародні організації звернути увагу на екологічну катастрофу та ініціювати заходи для збереження водних ресурсів регіону.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




