Сьогодні зранку багато хто в Запоріжжі прокинувся не від будильника, а від гучних вибухів. Щонайменше чотири удари – і це все по житлових районах. Постраждали двоє чоловіків 32 і 39 років. Один із них у лікарні.
Як виявилося, били по місту не просто так, а з реактивних систем залпового вогню – так званих РСЗВ. І це не “Гради”, до яких ми вже звикли за ці роки, а серйозніша техніка – «Торнадо» і «Торнадо-С». Вони новіші, потужніші й набагато точніші.
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин каже, що ці установки можуть бити аж до 120 км. І хоча від фронту до Запоріжжя всього 30-35 км, ворог зазвичай ховає свої РСЗВ ще далі, тобто на 40-45 км, аби їх не вирахувала наша розвідка.
Тож, з огляду на відстань і характер удару, дуже ймовірно, що били саме «Торнадо-С». Трохи технічних фактів, щоб розуміти, з чим ми маємо справу. «Торнадо-Г» – це покращена версія «Граду», стріляє снарядами 122 мм.
А «Торнадо-С» – це вже рівень «Смерча», тобто калібр 300 мм і дальність до 120 км. У таких установках є і навігація через ГЛОНАСС, і автоматичне наведення, і навіть обчислювач, який усе рахує замість розрахунку. Тобто це вже не просто артилерія, а високоточна, майже розумна зброя.
Ці системи створювалися в Росії для заміни старих «Градів» і «Смерчів». Виробляє їх концерн “Ростех”, місто Тула. І, на жаль, вони вже не раз влучали по цивільних. А що на фронті? За словами Волошина, на самому Запорізькому напрямку зараз ніби менше стрілянини впритул. Але ворог нікуди не зник, просто змінив тактику.
Замість штурмів – обстріли з глибини, авіаудари по Кам’янському, Степногірську, Новоандріївці. Застосовують керовані авіабомби, ракети, все, що можуть. Також помітна активність – росіяни стягують техніку, підтягують резерви, змінюють позиції. Це може свідчити про підготовку до чергового загострення.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




