Експерти МАГАТЕ занепокоєні вибухами поблизу Запорізької АЕС

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) повідомили про нові випадки вибухів у безпосередній близькості до станції. Ці події вкотре викликали занепокоєння щодо можливих наслідків для ядерної безпеки в регіоні.

Про це йдеться в нещодавньому офіційному повідомленні прес-служби МАГАТЕ, передає Запоріжжя 24.

Генеральний директор відомства Рафаель Гроссі повідомив, що наступного тижня планує відвідати Україну, зокрема й тимчасово окуповану ЗАЕС. Він наголосив на критичній необхідності уникнути ядерної аварії.

Рекомендуємо

“Ядерну електростанцію ніколи не можна атакувати. Наслідки можуть бути катастрофічними. Я, як і раніше, робитиму все можливе для захисту ядерної безпеки, доки тривають воєнні дії”, – зауважив Гроссі.

Варто зазначити, що ситуація на Запорізькій АЕС наразі залишається однією з найнебезпечніших у світі, адже окупанти вже порушили правила експлуатації атомного об’єкту і продовжують ними нехтувати. Нагадаємо, що російські війська захопили Запорізьку атомну електростанцію 4 березня 2022 року.

Станція була захоплена після запеклих боїв у місті Енергодар, де розташована ЗАЕС. Це сталося на початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну, і з того часу станція перебуває під контролем російських військ, що погіршує значне порушення щодо ядерної безпеки та ризиків виникнення ядерної аварії.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів