Екстрено запровадили Спец ГАВ в Запоріжжя та області

22 січня за розпорядженням Укренерго в Запоріжжі запровадили спеціальні графіки аварійних відключень.

Якщо звичайні графіки ми знаємо заздалегідь, то СГАВ вводиться миттєво, коли навантаження на мережу стає критичним і системі загрожує повний блекаут.

Головна відмінність у тому, що диспетчер «Укренерго» дає команду обленерго знеструмити цілі райони або великі підстанції протягом 3-15 хвилин. Попередні графіки відключення на 22 січня не діють. Через таку швидкість оператори фізично не встигають оновити сайти чи попередити конкретні будинки. У СГАВ немає черг чи годин — світло вимикають до того моменту, поки напруга в мережі не стабілізується. Це вимушена реакція на удари агресора по енергооб’єктах, яка рятує обладнання від виходу з ладу через перевантаження.

Усі оперативні новини Запоріжжя сьогодні ви знайдете у відповідному розділі на нашому сайті. Раніше ми розповідали, що запоріжців просять платити за світло наперед.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів