Сезон кліщів офіційно відкрито. Ці дрібні паразити вже вийшли на полювання, і в Запоріжжі вони вже добряче “відзначилися” – з початку року до лікарень звернулося майже 50 людей через укуси.
Фахівці б’ють на сполох: іксодові кліщі можуть переносити дуже серйозні хвороби, серед яких кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма. І якщо перше в нашому регіоні зустрічається нечасто, то лайм-бореліоз стає все більш поширеним.
За минулий рік кількість випадків подвоїлася. Тому до укусів цих створінь варто ставитися серйозно. Найчастіше кліщі трапляються в траві, на кущах, особливо в сирих місцях, біля хмизу та сміття.
Запам’ятайте: з дерев вони не падають. А ось зачепитися за одяг і непомітно знайти тепле місце на тілі – це запросто. Тому перед виходом на природу обирайте закритий одяг світлих кольорів, так буде легше вчасно помітити паразита.
А після прогулянки не полінуйтеся оглянути себе й близьких – це може врятувати від неприємностей. Якщо ж кліщ уже вкусив, не панікуємо. Його треба правильно витягнути.
Не викручувати і не смикати, а обережно підчепити пінцетом або ниткою біля самого хоботка і плавно тягнути вгору. Ідеально – звернутися до лікаря, але якщо немає можливості, дійте самостійно, а потім спостерігайте за місцем укусу.
Цей весняний “бум” кліщів триватиме аж до червня, так що будьте обережні. Але це не привід сидіти вдома – просто будьте уважними і не давайте паразитам жодного шансу. Весна має бути приємною, а не небезпечною.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




