Критично для станції: рівень води у водосховищі на ЗАЕС впав на більш ніж 4 метри

Запорізька АЕС продовжує відкачувати охолоджуючу воду з Каховської гідроелектростанції, але рівень води рекордно знизився, тому насосні установки просто не можуть повноцінно працювати.

Серйозні побоювання щодо безпеки найважливішого в Європі атомного об’єкту знову висловила Міжнародна агенція атомної енергії та ядерної безпеки, передає Запоріжжя24.

Представники МАГАТЕ зазначають, що рівень води у водосховищі Запорізької АЕС впав до критичної відмітки – більш ніж 4 метри.

Рекомендуємо

Аби не порушувати процеси охолодження реакторів, станція продовжить використовувати альтернативні джерела водних ресурсів.

Але експерти МАГАТЕ запевняють, що з технічної точки зору насоси ЗАЕС повинні витримувати й більш низький рівень води – 11 метрів та нижче.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день після ворожого підриву Каховської гідроелектростанції, 3624 будинки херсонців опинились під водою.

Евакуюватись змогли 2352 людини та близько 550 тварин. За добу рівень води впав на 20 сантиметрів. Ліквідація наслідків техногенної катастрофи триває.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів