У Запорізькій області лютий виявився холоднішим, ніж зазвичай. Синоптики кажуть, що середня температура повітря у другій декаді місяця становила -5°C, що на три градуси нижче за норму.
Перші дні ще давали надію на потепління – температура піднімалася до +4°C, а ґрунт прогрівався до +7°C. Але потім прийшли справжні морози, і в найхолодніші ночі термометри показували -10…-13°C.
Сніг випав лише 15 лютого, але надовго не затримався. До кінця декади його залишилося близько 5 см, хоча для середини лютого це теж непогано. Вітер дув помірний, до 11 м/с, тож хуртовин і заметілей не було.
За народними прикметами, якщо в середині лютого морози посилюються, то весна буде пізньою й затяжною. Наші предки вірили: якщо 19 лютого, на Вукола Теличника, стоїть холодна погода, то ще сорок днів зима не відступить.
А якщо 22 лютого, на Панаса Льодолома, лід на річках починає тріщати, то весна прийде рано. Синоптики кажуть, що зима ще не збирається відступати. Але, як то кажуть, березень любить показати свій характер, тож чекаємо, що він нам приготує.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




