На окупованій Запорізькій АЕС сталась серйозна аварія

На тимчасово захопленій росіянами території Запорізької АЕС фахівці «Енергоатому» зафіксували аварію, пов’язану з витоком хімічних реагентів. Про це сьогодні повідомила прес-служба відомства, передає Запоріжжя24.

Надзвичайна ситуація сталась на енергоблоці №5: інженери виявили витік реагентів з першого контура в другий. Виникло це після переведення енергоблоку №5 у «гарячий» стан.

Як зазначають в «Енергоатомі», некоректна робота стратегічно важливого об’єкту спричинена безвідповідальністю росіян, які наразі керують станцією.

Рекомендуємо

Персонал «Росатому», а зокрема керівник хімічного відділу, не контролював процес насичення фільтрів спецводоочистки, внаслідок чого й стався витік реагентів.

Спеціалісти з питань атомної та ядерної енергетики зауважують, що безвідповідальні дії окупантів на ЗАЕС несуть загрозу всьому європейському континенту, адже серйозна аварія на станції може призвести до світової екокатастрофи.

Читайте також: Австрійський вчений назвав 5 країн ЄС, які постраждають найбільше у разі аварії на ЗАЕС.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів