На Запорізькій АЕС знову неспокійно. У середу, 24 квітня, біля адмінбудівлі, де працюють міжнародні спостерігачі МАГАТЕ, пролунали гучні постріли. Їм наказали не виходити з приміщення, бо ситуація реально загрозлива.
Про це заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Він зауважив: “Свідчення бойових дій біля ядерного об’єкта стали звичними. Це ненормально”.
Окупанти на станції пояснили, що “загроза від дронів”, мовляв, зірвала всі плани роботи експертів. Але ж ми з вами розуміємо — поки РФ утримує ЗАЕС і перетворює її на військову базу, стабільності тут не буде.
За останній тиждень вибухи й стрілянина на станції — щоденна реальність. МАГАТЕ це фіксує, але що робити, коли поруч із ядерним реактором вибухають снаряди?
Гроссі визнав: ситуація з точки зору ядерної безпеки — дуже нестійка. І це ще м’яко сказано. Нагадаємо: у разі аварії на ЗАЕС наслідки можуть бути вдесятеро гірші, ніж у Чорнобилі.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




