У Запорізькій області, спільно з обласною військовою адміністрацією, впровадили унікальний пілотний алгоритм формування графіків погодинних відключень (ГПВ).
Очільник «Запоріжжяобленерго» Андрій Стасевський пообіцяв, що цей проєкт, схвалений НЕК “Укренерго”, має на меті зробити обмеження електроспоживання для побутових споживачів значно справедливішими та коротшими.
Останніми тижнями через складну ситуацію в Об’єднаній енергосистемі області діяли доволі жорсткі графіки. Вони передбачали вимкнення до чотирьох черг одночасно, а безперервна відсутність світла могла сягати аж 7 годин (з урахуванням часу на перемикання). Як зазначив Андрій Стасевський, для фронтового регіону, де електрозабезпечення є питанням стійкості та обороноздатності, а не лише комфорту, такі жорсткі обмеження були критичними.
Тож, починаючи із 25 листопада, Запорізька область перейшла на новий алгоритм. Тепер вимикаються не більше трьох черг одночасно, що суттєво зменшує навантаження на споживачів. Максимальна тривалість безперервної відсутності світла становить не більше п’яти годин (це чотири години “чистого” вимкнення плюс час на перемикання).
Важливо, що у разі, якщо виникне потреба у більшому обмеженні, додаткове навантаження візьме на себе промисловість.
“Запоріжжяобленерго” є наразі єдиним серед усіх регіонів України, де діє цей пілотний алгоритм. Ця безпрецедентна ініціатива отримала підтримку від НЕК “Укренерго”. Андрій Стасевський щиро сподівається, що напрацьований досвід стане в нагоді для інших операторів системи розподілу. Навіть за надскладних умов постійних атак ворога робиться все можливе, щоб світло в домівках запоріжців було.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




