Експерти МАГАТЕ знову чули вибухи неподалік Запорізької АЕС. Це сталося в перші дні січня, і вони знову зафіксували звуки військової активності в зоні станції.
Вибухи були на різних відстанях від об’єкта, але, на щастя, не завдали шкоди самій станції. Команда МАГАТЕ продовжує свою роботу на території ЗАЕС, здійснює регулярний моніторинг безпеки ядерних установок.
Наприклад, вони повідомили, що циркуляційний насос 4-го блоку був вимкнений ще в середині грудня, але система охолодження для реакторів забезпечена водою з підземних свердловин.
Також завершені планові роботи на кількох блоках і аварійних генераторах. Але, як ми знаємо, ситуація на ЗАЕС залишається напруженою.
Так, нещодавно окупанти неузгоджено запустили шунтувальний реактор. Це могло б призвести до серйозних проблем з електропостачанням станції.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




