У двох районах Запоріжжя запровадили карантин через небезпечного клопа-шкідника 

Частина Запоріжжя потрапила під карантинний режим. Рішення ухвалили після виявлення нового, надзвичайно небезпечного шкідника. Це жовто-бурий мармуровий клоп (Halyomorpha halys Stal). Він прибув до нас із Азії і швидко розповсюджується.

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області повідомило, що карантин встановлено у Вознесенівському та Дніпровському районах міста. Ці території, загальною площею понад 45 гектарів, перебувають під особливим режимом, щоб зупинити поширення комахи.

Цей клоп  здатний пошкодити понад сотню видів рослин, і їсть практично все. У небезпеці всі плодові дерева та ягоди, включно з яблунями, грушами та навіть горіхами. Також цей ненажера не проти поласувати овочами та зерновими, тож під ударом томати, кукурудза, соя та пшениця.

Рекомендуємо

Шкідник проколює хоботком рослини, висмоктуючи сік. У місцях пошкодження плоди стають горбкуватими, з’являється некроз, а їхній смак погіршується. Якщо потурбувати шкідника, він виділяє захисну речовину з вкрай неприємним запахом.

Жовто-бурого мармурового клопа вперше виявили в Україні лише у 2023 році. Зараз фахівці відстежують його поширення. Власників землі просять дотримуватися фітосанітарних заходів, інакше це буде новий колорадський жук.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів