У Запоріжжі дослідили питну воду: виявили порушення

3 вересня у Запоріжжі, під час перевірки якості питної води, було виявлено невідповідність встановленим нормам у пробах із Заводського району.

Результати лабораторних досліджень повідомили у прес-службі обласного центру контролю та профілактики хвороб, передає Запоріжжя 24. Фахівці відібрали 12 проб води у Запоріжжі та Вільнянську для перевірки мікробіологічних та санітарно-хімічних показників.

У двох пробах води із Заводського району на ДВС-1 було зафіксовано відхилення за показником “тригалогенметани”. Тригалогенметани (ТГМ) — це хімічні сполуки, які утворюються в результаті хлорування води, коли хлор реагує з органічними речовинами, присутніми у воді.

В чому полягає небезпека тригалогенметанів: ТГМ є токсичними речовинами, які можуть накопичуватися в організмі. Вони здатні викликати різноманітні проблеми зі здоров’ям, зокрема пошкодження печінки, нирок і центральної нервової системи. Тривале споживання води з високим рівнем ТГМ може збільшити ризик розвитку раку, особливо раку сечового міхура і товстої кишки.

Також є дані, що високий рівень ТГМ у воді може негативно впливати на репродуктивну систему і розвиток плоду, збільшуючи ризик викиднів і народження дітей з низькою вагою. Окрім цього, високі концентрації тригалогенметанів у воді можуть викликати подразнення шкіри, очей, а також проблеми з диханням при тривалому впливі.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів