Випадок отруєння грибами був зафіксований у Запоріжжі нещодавно: потерпілими виявились двоє хлопців у віці 12 та 14 років.
Про це повідомила прес-служба Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, передає Запоріжжя 24.
Школярі вживали необроблені сушені лісові гриби, що були привезені із Західної України, після чого відчули характерні ознаки отруєння та звернулись за допомогою.
Фахівці з відділу епіднагляду наголошують на необхідності обережного вживання грибів. Гриби є складним продуктом, який може накопичувати шкідливі речовини і важкі метали.
Щоб уникнути отруєння, фахівці рекомендують дотримуватися кількох простих правил:
- Не купуйте свіжі чи сушені гриби на стихійних ринках та у неофіційних точках продажу. Уникайте грибних заготовок у банках з закатаними кришками, які були приготовлені в неналежних домашніх умовах;
- Уникайте збору грибів біля доріг, автомобільних шляхів, смітників і лісових шляхів, де можуть накопичуватися шкідливі речовини;
- Не збирайте дуже молоді або перезрілі гриби, оскільки вони можуть бути небезпечними для споживання;
- Уникайте вживання умовно-їстівних грибів разом з алкогольними напоями, оскільки це може спричинити серйозне токсичне отруєння.
Рекомендується вживати в їжу гриби, які вирощені в промислових умовах і пройшли лабораторний контроль. При купівлі грибів у магазинах та супермаркетах обов’язково перевіряйте їхній вигляд і упаковку, уникаючи продуктів з ознаками псування або відсутністю необхідної інформації на упаковці.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




