У Запоріжжі нарахують нову грошову допомогу: кому саме і коли

У Запоріжжі, як і по всій країні, щороку до Дня Незалежності деякі категорії українців можуть отримати разову грошову допомогу від держави – до 3100 гривень. Але нюанс у тому, що частині людей нічого робити не треба.

Їм виплату зарахують автоматично, а от іншим доведеться самостійно звернутись до Пенсійного фонду. Сума залежить від статусу. Наприклад, якщо у вас інвалідність І групи внаслідок війни, то ви отримаєте 3100 грн.

Якщо є інвалідність ІІ групи – 2900 грн, а ІІІ групи – 2700 грн. Таку ж максимальну суму отримають люди з особливими заслугами перед Батьківщиною. Учасникам бойових дій, постраждалим на Майдані та колишнім в’язням таборів нарахують по 1000 грн.

Рекомендуємо

Родинам загиблих, ветеранам – 650 грн. Найменша сума, 450 грн, – для учасників війни, людей, примусово вивезених на роботи, та дітей партизанів. Якщо ви вже на пенсії, служите або працюєте, то все нарахується автоматично.

А от тим, хто не проходить службу, не працює і не є пенсіонером, треба до 1 серпня подати заяву. Але якщо не встигнете – не страшно, ще буде можливість зробити це до 1 жовтня. Заяву можна подати у ЦНАП, сервісний центр Пенсійного фонду, поштою або онлайн через їхній електронний портал.

Там треба вказати паспортні дані, код, рахунок та дані посвідчення, а також додати копії документів (оригінали – якщо йдете особисто). Словом, краще не тягнути, щоб не бігати потім у останній момент.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів