У Південному мікрорайоні Запоріжжя запрацювала друга «підземна школа» на базі гімназії №107. На її будівництво витратили пів року, і зараз це справжній приклад того, як можна створювати комфортні умови для навчання навіть у непростих часах.
За словами очільника області Івана Федорова, це не просто укриття, а повноцінний навчальний заклад із сучасним обладнанням та інфраструктурою.
Тут одночасно можуть перебувати до 1000 людей, а заняття проводитимуть у дві зміни. Всередині зробили все для безпеки й зручності:
- Системи безпеки: вентиляція, протипожежний захист, датчики загазованості та диму.
- Сучасне навчальне обладнання: інтерактивні панелі, зручні меблі, усе завдяки підтримці USAID.
- Доступність: є спеціальна платформа для учнів, які потребують додаткової допомоги.
На відкритті побували прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр освіти і науки Оксен Лісовий та голова Запорізької ОВА Іван Федоров. Лісовий сказав, що це – найкраще, що він бачив, і наголосив, наскільки важливо створювати безпечні умови для навчання дітей.
Шмигаль додав, що уряд планує будувати ще більше таких шкіл. До речі, цього року на облаштування укриттів у школах Запорізької області виділили понад мільярд гривень.
Давайте будемо чесними: навчання в безпечних умовах – це не розкіш, а необхідність. Особливо зараз. Такі школи дозволяють дітям продовжувати навчання навіть у складних обставинах, а батькам – бути спокійними за їхню безпеку.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




