У той час, як одні лише думають, як пережити наступну зиму, в Запоріжжі вже діють. У місті на котельні одного з районів встановили нову когенераційну установку, яка одночасно виробляє і тепло, і електроенергію.
І головне — вона зможе працювати навіть тоді, коли весь район залишиться без світла. Це дуже важливо, бо в нас, на жаль, такі ситуації — вже не рідкість. Цю “розумну машину” передали наші німецькі друзі з GIZ.
Її потужність — 50 кВт електрики і 99 кВт тепла. Уявіть собі, цієї сили вистачить, щоб гріти будинки і садочки, навіть якщо навколо — повна темрява. Керівник “Міських теплових мереж” Сергій Астапенков каже, що ще нещодавно електропостачання було великою проблемою.
А зараз з’явилася реальна надія на стабільність під час опалювального сезону. Працівники вже освоюють нову техніку — навчаються і готуються керувати нею. Очільник області Іван Федоров зазначив, що це лише початок — до зими в місті планують запустити ще 6 таких установок.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




