Колишній військком обласного центру, завдяки авторитету та «високим» зв’язкам, організував у міській лікарні операції на серці для чоловіків, які хотіли уникнути мобілізації та отримати статус непридатних за станом здоров’я.
Про це повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань, передає Запоріжжя24. Схема ухилення від мобілізації полягала в тому, що в кардіологічному відділенні міської лікарні швидкої екстреної допомоги «клієнтам» видавали підроблені документи про нібито проведену операцію.
На підставі цього військово-лікарська комісія (ВЛК) приймала «правильні» для ухилення від мобілізації рішення.
Таким чином, за допомогою своїх колишніх підлеглих, які залишилися працювати у Запорізькому ТЦК, екс-військком вирішив збагатитись. У свій бізнес він також залучив посадових осіб ВЛК, МСЕК та інших медичних закладів Запоріжжя.
Слідчі з’ясували, що фігуранти встигли надати такі послуги щонайменше 40 особам, яким тепер доведеться доводити свої вади здоров’я на повторному проходженні медичної комісії.
Деякі з клієнтів навіть встигли оформити й довідки про інвалідність, аби отримувати матеріальну допомогу від держави.
Співробітники ДБР провели близько десяти обшуків у причетних до схеми працівників ВВК, МСЕК та медичних закладів у місцях їхньої роботи та проживання. Наразі за даним фактом проводиться масштабне досудове розслідування.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




