У Запорізькій області за останній тиждень на COVID-19 захворіли 33 людини, а двоє пацієнтів із серйозними хронічними хворобами, на жаль, померли. Лікарка-епідеміолог Надія Юрцева розповіла, що хоч ситуація в регіоні поки більш-менш стабільна, загалом по Україні хворих стає все більше.
За тиждень зафіксували 1197 випадків, і це на 74% більше, ніж попереднього тижня. Юрцева нагадала, що вірус постійно мутує. Цього року в Україні вже з’явилися нові субваріанти — «Німбус» і «Стратус».
Вони дають характерні симптоми: захриплість, осиплість голосу, сильний біль у горлі, але класичні прояви коронавірусу залишаються — слабкість, нежить, втрата нюху та смаку.
Найвразливіші — люди з ослабленим імунітетом, хронічними хворобами, діти, а також ті, хто постійно контактує з людьми: медики, вчителі та військові.
Що рятує? Вакцинація. Усі пункти щеплення в області працюють і забезпечені препаратами. Якщо ви ще не робили щеплення — саме час. Якщо вже вакциновані, перед ревакцинацією проконсультуйтеся із сімейним лікарем.
І навіть влітку не забувайте про гігієну рук, маски в закритих приміщеннях і уникання соціальних скупчень. COVID-19 досі поруч, тож перестрахуватися точно не буде зайвим кроком.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




