У Запорізькій області заборонили ловити раків

З 15 серпня по 30 вересня у Запорізькій області ловити маленьких «панцерників» тепер категорично заборонено. І причина не в бюрократії — зараз у раків друга линька.

Це коли вони скидають старий твердий панцир і ростять новий. Під час цього процесу вони максимально вразливі, тому вилов у цей період — табу. Порушникам доведеться несолодко: адміністративний штраф — 680 грн.

А якщо шкода буде серйозною — кримінальна відповідальність із сумами від 17 000 до 51 000 грн або до трьох років обмеження волі.

Рекомендуємо

І це ще не все: за кожного незаконно добутого рака доведеться викласти 3 332 грн компенсації. Так що навіть один «порушник» може втратити купу грошей. Після закінчення заборони можна буде ловити не більше 30 раків на добу.

Але пам’ятайте — жодного вилову вночі з підсвіткою чи вручну. Мінімальний розмір для вилову — 11 см у каскаді Дніпровського водосховища та 10 см в інших водоймах. Коротко кажучи, дайте ракам перепочити й підрости.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів