З 15 серпня по 30 вересня у Запорізькій області ловити маленьких «панцерників» тепер категорично заборонено. І причина не в бюрократії — зараз у раків друга линька.
Це коли вони скидають старий твердий панцир і ростять новий. Під час цього процесу вони максимально вразливі, тому вилов у цей період — табу. Порушникам доведеться несолодко: адміністративний штраф — 680 грн.
А якщо шкода буде серйозною — кримінальна відповідальність із сумами від 17 000 до 51 000 грн або до трьох років обмеження волі.
І це ще не все: за кожного незаконно добутого рака доведеться викласти 3 332 грн компенсації. Так що навіть один «порушник» може втратити купу грошей. Після закінчення заборони можна буде ловити не більше 30 раків на добу.
Але пам’ятайте — жодного вилову вночі з підсвіткою чи вручну. Мінімальний розмір для вилову — 11 см у каскаді Дніпровського водосховища та 10 см в інших водоймах. Коротко кажучи, дайте ракам перепочити й підрости.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




