Запоріжжя готується до зими: як місто планує пережити морози та можливі блекаути – розповіли в ОВА. Сьогодні в місті зібрався Антикризовий енергетичний штаб. Головна його тема була про те, як ми зустрінемо зиму, опалювальний сезон 2025/26 і чи готові до можливих блекаутів.
На зустрічі були прем’єрка Юлія Свириденко та секретарка міськради Регіна Харченко.
Вони чітко окреслили завдання: захистити енергооб’єкти, створити запаси пального, швидко ремонтувати мережі після атак, навести лад із боргами за енергоресурси й зробити громади більш енергонезалежними.
І якщо чесно — звучить серйозно, але й обнадійливо. Що вже зроблено в місті:
- 78% житлового фонду готові (це понад 3400 будинків)
- школи та садочки — на 81%
- лікарні — на 79%
- «Міські тепломережі» готові на 84%: підготували котельні, теплопункти, замінили 90% запланованих тепломереж
- «Водоканал» замінив майже 3 км мереж і відремонтував десятки колодязів
Є навіть стратегічний запас: генератори, пальне, 9 когенераційних установок (ще 21 у проєкті) та сонячні панелі на дахах шкіл і лікарень.
Регіна Харченко наголосила, що тепер місцеві бюджети можуть витрачати гроші не лише на укриття чи відновлення після обстрілів, а й на захист критичної інфраструктури — і це дуже важливо.
До речі, опалення ввімкнуть, коли середньодобова температура знизиться до +8°C — тож поки насолоджуємось теплом, але видно, що наше місто вже на повну готується до зими.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




