В ОВА розповіли, наскільки Запоріжжя готове до блекаутів і морозів

Запоріжжя готується до зими: як місто планує пережити морози та можливі блекаути – розповіли в ОВА. Сьогодні в місті зібрався Антикризовий енергетичний штаб. Головна його тема була про те, як ми зустрінемо зиму, опалювальний сезон 2025/26 і чи готові до можливих блекаутів.

На зустрічі були прем’єрка Юлія Свириденко та секретарка міськради Регіна Харченко.

Вони чітко окреслили завдання: захистити енергооб’єкти, створити запаси пального, швидко ремонтувати мережі після атак, навести лад із боргами за енергоресурси й зробити громади більш енергонезалежними.

Рекомендуємо

І якщо чесно — звучить серйозно, але й обнадійливо. Що вже зроблено в місті:

  • 78% житлового фонду готові (це понад 3400 будинків)
  • школи та садочки — на 81%
  • лікарні — на 79%
  • «Міські тепломережі» готові на 84%: підготували котельні, теплопункти, замінили 90% запланованих тепломереж
  • «Водоканал» замінив майже 3 км мереж і відремонтував десятки колодязів

Є навіть стратегічний запас: генератори, пальне, 9 когенераційних установок (ще 21 у проєкті) та сонячні панелі на дахах шкіл і лікарень.

Регіна Харченко наголосила, що тепер місцеві бюджети можуть витрачати гроші не лише на укриття чи відновлення після обстрілів, а й на захист критичної інфраструктури — і це дуже важливо.

До речі, опалення ввімкнуть, коли середньодобова температура знизиться до +8°C — тож поки насолоджуємось теплом, але видно, що наше місто вже на повну готується до зими.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів