В Саудівській Аравії триває саміт миру: в ОП відповіли, чи готовий світ до закінчення війни

У місті Джидда (Саудівська Аравія), 5 серпня розпочались другі переговори щодо урегулювання російської агресії в Україні: у зустрічі приймають участь міжнародні радники з питань національної, ядерної безпеки та представники української дипломатії.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента, передає Запоріжжя24. На саміті миру обговорюються ключові принципи врегулювання  конфлікту на основі “Формули миру”, ініційованої президентом Володимиром Зеленським.

У переговорах беруть участь представники 40 країн світу, за виключенням країни-агресорки росії.

Рекомендуємо

Наразі обговорюються основні шляхи мирного припинення війни в Україні, економічні та безпекові аспекти, які дозволять нашій державі, за підтримки зарубіжних партнерів, зберегти статус “незалежної” країни та деокупувати свої території.

Як зазначили в ОП, саміт є надважливим для України, адже він дасть можливість достукатись до країн, які залишаються нейтральними у питанні війни.

Зокрема, мова йде про Індію та Бразилію. Окрему увагу учасники саміту приділяють Китаю, адже він є вірним союзником рф.

“У нас є багато розбіжностей, але Китай готовий йти на міжнародну співпрацю, аби досягти постійного миру у світі. Маємо надію, що наші принципи з Україною зійдуться”, – зазначив постійний представник КНР Лі Хуей.

Нагадаємо, що раніше Зеленський анонсував принципи введення “формули миру”, яка складається з десяти пунктів. Її суть українська влада озвучить і на саміті миру у Джидді.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів