В Україні готують демобілізацію: кого вона торкнеться в першу чергу

Секретар РНБО України Олексій Данілов заявив про плани влади провести демобілізацію у лавах ЗСУ. За словами чиновника, наразі це завдання узгоджене з військовими, визначено категорію осіб, а також кількість військовослужбовців, які підпадають під демобілізаційну кампанію.

Бійці-строковики, які не захочуть залишатися на контракті в армії, будуть демобілізовані, передає Запоріжжя24 з посиланням на пряму мову Данілова.

Під першу хвилю демобілізації потраплять усі солдати термінової служби, які були призвані до ЗСУ до лютого 2022 року.

Рекомендуємо

«Що стосується мобілізації людей, які проходили термінову службу, то президент попросив і військові погодилися, що найближчим часом ці люди будуть демобілізовані. Цей процес відбудеться», – зазначив секретар РНБО.

Мобілізація

На думку Данілова, ухвалене рішення справедливе. Але в жовтні депутати Верховної Ради обговорювали й можливість посилення мобілізації, адже втрати на фронті є і особовий склад бригад потрібно поповнювати.

Наразі у ВР працюють над законопроектом, який дозволить скасувати відстрочку від призову для осіб, які здобувають другу та третю вищу освіту.

Не виключено, що ряди ЗСУ можуть поповнити і ті, хто раніше міг розраховувати на відстрочку у зв’язку з доглядом за інвалідами.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів