Ворог добиває енергетику балістикою – Міненерго

В ніч на 8 листопада 2025 року енергетична інфраструктура України стала мішенню однієї з наймасштабніших балістичних атак за весь час повномасштабної війни. Міністр енергетики Світлана Гринчук розповіла про наслідки ударів та поточний стан енергосистеми.

Міністр наголосила в ефірі телемарафону, що остання ніч стала однією з найважчих. Ворог завдав масованого удару саме балістичними ракетами, які надзвичайно складно збивати.

Через значні пошкодження оператор системи передачі був змушений застосувати аварійні та спеціальні графіки відключень. Вони торкнулися Київської, Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Полтавської, Чернігівської та Сумської областей. Згодом вдалося частково стабілізувати роботу системи та перевести регіони на графіки погодинних відключень.

Рекомендуємо

Світлана Гринчук підкреслила, що застосування графіків є вимушеним і необхідним кроком для проведення ремонтів, перезапуску обладнання та стабілізації всієї енергосистеми.

Відновлювальні роботи у постраждалих регіонах (зокрема, на Харківщині, Полтавщині та Київщині) координуються владою. Вживаються заходи з розгортання альтернативних джерел живлення та малих модульних котелень.

Міністр зазначила, що ремонтні роботи ускладнюються постійними повітряними тривогами та ризиком повторних атак. Однак, попри це, енергетики та всі залучені служби працюють максимально оперативно. Резервне обладнання є у достатніх обсягах для заміни пошкодженого.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів