Запоріжці принесли державі мільйони: звідки взялися ці гроші

За вісім місяців цього року банки та кредитні установи Запорізької області перерахували до державної скарбниці більше 46,5 млн гривень податку на доходи фізичних осіб з нарахованих депозитних процентів.

Це на 1,4 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року, про це Запоріжжя 24 повідомила начальниця Головного управління ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова.

Лише у серпні до бюджету надійшло понад 6 млн гривень податків із депозитних доходів — на 200 тисяч більше, ніж у серпні минулого року.

Рекомендуємо

Фінансові установи виступають податковими агентами та зобов’язані відображати у податкових звітах суму нарахованих процентів та утриманого податку. При цьому інформація про конкретні рахунки або персональні дані вкладників не розкривається.

Важливо знати, що ставка податку на відсотки за депозитними та поточними рахунками становить 18%. Крім того, до 30 вересня банки мають сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір за серпень.

Оподаткуванню підлягають як проценти за депозитними рахунками, так і від вкладів членів кредитних спілок.

Податкові надходження з депозитних відсотків є важливим джерелом поповнення бюджету й свідчать про активність громадян у банківській сфері.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів