Запоріжжя під загрозою: РФ тисне на півдні, планує захопити ключові села

На півдні зараз гаряче — і це не про погоду. Росія серйозно активізувалась одразу на кількох напрямках: Оріхівському, Новопавлівському та Гуляйпільському. ЗСУ звітують про шалені штурми — тільки за одну добу на Новопавлівському напрямку було 36 бойових зіткнень, а ще днем раніше — майже півсотні.

Ворог буквально “суне” на наші населені пункти: Новопіль, Зелене Поле, Вільне Поле, Богатир, Комар, Шевченко. Працюють не тільки піхотою. Перед штурмом вони закидують позиції наших воїнів авіацією, артилерією та дронами.

Додають до цього ще й РЕБ — радіоелектронну боротьбу, щоби наші сили не змогли використати свої безпілотники. А ще використовують дрони на оптоволокні — це щось на кшталт дротових “камікадзе”, якими намагаються вдарити по наших тилових позиціях.

Рекомендуємо

Найбільш жорсткі бої — біля Зеленого Поля. Там інтенсивність така, що 40-50 штурмів за день — це вже “норма”. І все це на невеличкій ділянці фронту. До адмінкордону з Дніпропетровщиною — якихось 15 км. Росіянам важливо проштовхнутись саме тут, щоби вийти на цей кордон.

Оріхівський напрямок — ще одна “гаряча точка”. Тут ворог намагається прорвати оборону і захопити Малу Токмачку та Кам’янське. І якщо Кам’янське впаде — відкриється прямий шлях на Запоріжжя. А з Малої Токмачки росіяни зможуть контролювати логістику в Оріхівському напрямку, фактично намагаючись його відрізати.

Ситуація складна, але ЗСУ тримаються. Наші оборонці не просто стримують ворога, а ще й завдають йому серйозних втрат — по 150–200 осіб за добу. І це при всій тій техніці та підкріпленнях, які РФ постійно підтягує з окупованих територій.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів