Запоріжжя піклується про безпеку: на зупинках транспорту встановлюють укриття

У Запоріжжі триває встановлення укриттів на зупинках громадського транспорту. Нещодавно таку конструкцію відкрили на зупинці “Гортоп” у Шевченківському районі.

Це вже четверте укриття — приклад того, як наше місто адаптується до реалій війни. Що це за укриття – пояснили в міській раді.

Це модульна залізобетонна конструкція з трьох секцій, яка вміщує до 50 осіб. У ній є два виходи, а головне — вона може захистити від уламків, ударної хвилі, розбитого скла чи інших небезпечних факторів під час обстрілів.

Рекомендуємо

До середини лютого в місті планують встановити ще 13 таких укриттів. Пріоритет — райони, які найбільше страждають від обстрілів, такі як Комунарський і Шевченківський.

Але далі ці конструкції з’являться в кожному районі міста. Укриття — це не просто бетонна коробка. Їх підключать до електромережі, всередині облаштують місця для сидіння, і вони будуть доступні для всіх охочих цілодобово.

Як зазначила представниця міськради Ганна Жолдак, ці споруди не врятують від прямого удару, але точно збережуть життя в разі уламкових уражень чи ударної хвилі.

Наразі в Запоріжжі такі конструкції вже стоять біля обласної лікарні, автовокзалу, на Космічному мікрорайоні та тепер на “Гортопі”.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів