Ще семеро наших хлопців із Запорізької області нарешті повернулися з російського полону. Це не просто цифри, а справжнє людське щастя. Після довгих місяців, а для когось і років у неволі, вони знову вдома.
Про успішне повернення наших земляків розповів очільник області Іван Федоров. Він зазначив, що серед звільнених є зовсім молоді захисники (деяким ще немає й 25 років), а також поранені, хворі та навіть цивільні.
Наймолодшому лише 20, найстаршому – 59. А ще це і воїни ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, ТрО, морпіхи, десантники, механізовані бригади.
Одним словом ті, хто тримав фронт на різних напрямках: Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському. Цікаво, що серед звільнених є й оборонці Маріуполя, які були в полоні ще з 2022 року.
Уявіть, більше трьох років без дому, без близьких, під ворожим наглядом, без права на нормальне життя. Але вони витримали і тепер повернулися додому. Цей обмін став особливим ще й тому, що вдалося витягнути тих, кого Росія вже встигла засудити на довгі роки ув’язнення.
За словами Омбудсмана Дмитра Лубінця, більшість хлопців – саме з тієї групи, що потрапила в полон ще в перший рік великої війни. Зараз не озвучують точну кількість звільнених по країні, але відомо, що це військові з різних підрозділів і ще кілька цивільних.
Цей обмін – результат домовленостей, які Україна досягла з Росією на переговорах у Стамбулі. Там погодили: повертати важкопоранених, тяжкохворих і молодих військових віком до 25 років. І хоч такі новини не змінюють одразу все навколо, але точно повертають віру: кожного нашого чекають.






Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




