Запорізька АЕС повністю знеструмлена і в режимі блекауту: що накоїли росіяни

На Запорізькій АЕС виникла чергова небезпечна та критична ситуація. Через ворожий авіаудар 4 липня росіяни пошкодили останню цілу лінію електропередачі, яка живила станцію.

Тепер ЗАЕС знову працює на дизельних генераторах і це вже не просто технічна деталь, а серйозна загроза. У “Енергоатомі” підтвердили: це була єдина лінія, яка ще з’єднувала станцію з українською енергосистемою.

І тепер все – блекаут. АЕС відрізана від основного джерела живлення, що є грубим порушенням умов її експлуатації. Така ситуація надзвичайно небезпечна, адже будь-який збій у роботі генераторів може мати катастрофічні наслідки.

Рекомендуємо

Це вже не перший раз, коли російські обстріли залишають станцію без світла, але кожен такий інцидент – гра з вогнем. І що довше ЗАЕС перебуває в такому режимі, тим вище ризики не тільки для України, а й для всієї Європи.

Також раніше фахівці-радіобіологи назвали чотири області, які найбільше постраждають у разі серйозної аварії на Запорізькій атомній станції.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів