У Запоріжжі майже завершено важливий етап будівництва житлового простору для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Роботи виконані вже на 70%.
Про це повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров в своєму телеграм каналі. З 25 запланованих модульних будинків 23 вже змонтовані. Кожен такий будинок розрахований на проживання родин до 6 осіб. Важливо, що розміститися зможуть сім’ї з дітьми та навіть домашніми тваринами.
У будинках передбачено все необхідне для комфортного життя:
- Меблі, побутова техніка (холодильники, пральні машини).
- Санвузли, бойлери, системи опалення та кондиціонери.
- Забезпечене автономне електроживлення.
Наступним важливим кроком є підключення до комунікацій. За словами Федорова, основний комплекс підготовчих робіт для забезпечення житла водою та водовідведенням вже виконано.

На території містечка також встановлено зовнішнє освітлення та контейнери для збору відходів. Передбачено цілодобову охорону.
На початку 2026 року планується завершити благоустрій: прокласти під’їзну дорогу, облаштувати тротуари, клумби та зони для відпочинку. Ввести містечко в експлуатацію планують також на початку 2026 року.
Умови проживання
Житло надаватиметься безоплатно. Мешканці будуть сплачувати лише комунальні послуги.
Цей житловий простір будується спільно з Агенством ООН у справах біженців. Пріоритет на заселення матимуть:
- ВПО, які мають намір залишитися в Запоріжжі.
- Особи, що втратили доступ до власних домівок через бойові дії.
Сім’ї, які відповідають критеріям вразливості (неповні сім’ї з дітьми, сім’ї з особами похилого віку або з особливими потребами).
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




