Росія майже закінчує будівництво лінії електропередач, щоб підключити Запорізьку АЕС до своєї енергосистеми. Цей крок говорить про те, що окупанти дуже скоро планують забрати контроль над станцією повністю, інтегрувавши її у власну мережу.
За словами колишнього радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, нова лінія вже практично готова. Вона проходить через Маріупольський район.
Також відомо, що лінія має спеціальний розподільний вузол із компресорною станцією — це важливо для того, щоб електропостачання було стабільним. Андрющенко додає, що підключення може статися вже за кілька тижнів.
Читайте також: В США заявили, що Запорізька АЕС може зірвати мирний план: що вони мали на увазі
Це, схоже, частина масштабнішої стратегії: Росія хоче використовувати цю станцію для живлення тимчасово окупованих територій, а можливо, навіть постачати туди електроенергію.
Нова магістраль через Маріупольський район — це ключовий елемент у цих планах. Хоча поки що радіаційної загрози немає, сама окупація ЗАЕС — це серйозний сигнал і дуже тривожний прецедент для всієї нашої країни.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




