Росія отримала доступ до секретних даних на Запорізькій АЕС

Нещодавно американська військова розвідка припустила, що після тимчасової окупації Запорізької атомної електростанції росіяни заволоділи її секретними даними.

В Міністерстві енергетичної безпеки США повідомили, що подібні дії країни-агресорки тягнуть за собою кримінальну відповідальність та потребують негайного реагування, передає Запоріжжя24.

Так, за порушення американського законодавства атомна галузь Росії має потрапити під жорсткі санкції, але головна енергетична компанія ворога «Росатом» досі функціонує.

Рекомендуємо

Уповноважені органи США надіслали лист генеральному керівнику “Росатому” Олексію Ліхачову, в якому попередили його про покарання за володіння секретними даними.

Йдеться про використання запорізькими реакторами американського палива від компанії Westinghouse та іншої секретної технічної документації (кодів). Україна отримала від США законний дозвіл на володіння цими даними, а «Росатом» – ні.

Так, росіяни з початку окупації ЗАЕС отримали доступ до секретних кодів станції:

  • Advanced Node Code (ANC-H) Westinghouse Electric Corporation – це тривимірний код симулятора активної зони реактора з двома енергетичними групами
  • 3KEYRELAP5-RT – це удосконалений код теплогідравлічного моделювання реактора

Ці секретні елементи призначені для управління та моніторингу тренажерів, а також вони здатні прискорювати процеси моделювання різних ситуацій на станції.

Ймовірно, що після розслідування головна російська корпорація «Росатом» потрапить від серйозні жорсткі санкції за порушення законів США у сфері ядерної та енергетичної безпеки.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів