Запорізька АЕС, яку зараз контролює Росія, може знову потрапити під контроль України, але не просто так. Є такий план: якщо Україна передасть станцію США, то Росія буде змушена вивести свої війська з АЕС.
Але щоб усе це працювало, США потрібно буде контролювати ще й сусідню теплоелектростанцію, окупований Енергодар і навіть коридор до Запоріжжя.
Це такий великий проект, і експерти кажуть, що якщо він спрацює, це може призвести до звільнення не тільки самої станції, але й інших окупованих територій.
Але є один момент, який змінює всю картину. Президент Зеленський сказав, що він не обговорював із Дональдом Трампом передачу АЕС в руки США.
І більше того, він чітко заявив, що якщо станція не буде українською, то вона просто не зможе працювати, бо це буде незаконно.
Тобто, навіть якщо і є такі ідеї, все одно все має бути по закону, і станція повинна залишатися українською.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




