На Запоріжжі знову перевіряли якість питної води, і, як завжди, не обійшлося без «сюрпризів». У селі Біленьке Запорізького району в одній із проб знайшли відхилення від норми.
14 лютого спеціалісти дослідили 10 проб води у Запорізькій області. І якщо в Запоріжжі та Вільнянську все було в межах допустимого, то у Біленькому вода «підкачала».
На виході з насосної станції другого підйому виявили перевищення за трьома показниками:
– забарвленість (вода може мати не зовсім приємний відтінок);
– окиснюваність (можливі сторонні домішки);
– тригалогенметани (а ось це вже серйозніше).
Що таке тригалогенметани – ці речовини з’являються у воді під час її хлорування. Якщо їх надто багато, вони можуть накопичуватися в організмі та негативно впливати на здоров’я.
Серед можливих наслідків – ризик розвитку хвороб шлунка, печінки, сечового міхура та проблеми з травленням. Якщо ви живете у Біленькому або поруч, краще перестрахуватися:
- Користуйтеся додатковими фільтрами для води;
- По можливості – пийте бутильовану або кип’ячену воду
- Слідкуйте за оновленням інформації щодо якості води
Офіційних коментарів про те, чи будуть прийняті якісь заходи, поки немає. Але, судячи з усього, проблема потребує вирішення на рівні постачальників води та місцевої влади.
Будьте в курсі головного раніше за інших
Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News




