На Запорізькій АЕС зафіксували сотні пострілів – що каже МАГАТЕ

На Запорізькій АЕС знову неспокійно. У ніч на неділю там чули масовану стрілянину – сотні пострілів пролунали після десятої вечора. І це не десь на околиці, а біля самих реакторів №5 і №6.

Експерти МАГАТЕ, які перебувають на станції, самі це офіційно підтвердили. Вже зранку вони обстежили територію і знайшли купу гільз на землі. На щастя, серйозних пошкоджень чи пробитих вікон не зафіксували.

Пле сам факт збройної активності поруч із ядерним об’єктом – це дуже небезпечний сигнал. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі сказав прямо: зброя біля АЕС – це неприйнятно і тут важко не погодитися.

Рекомендуємо

Будь-яка випадкова куля може стати катастрофою, яку потім ніхто не зупинить. Поки невідомо, хто стріляв і навіщо. Обставини ще з’ясовують. Але станція, як і раніше, під окупацією, і подібні інциденти там відбуваються не вперше.

І це страшно, бо ми говоримо про найбільшу АЕС у Європі. МАГАТЕ продовжує працювати на місці й обіцяє надати більше інформації, коли розберуться з деталями. Раніше ЗМІ заявили – щоб деокупувати Запорізьку АЕС, потрібно віддати її США.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів