Росія натякнула на переговори щодо Запорізької АЕС

У Росії несподівано заговорили про готовність до діалогу зі США щодо Запорізької АЕС. Голова “Росатому” Олексій Ліхачов заявив, що, мовляв, якщо політичне керівництво дасть “добро”, то вони готові обговорити з американцями подальшу долю ядерного палива.

Воно залишилось на станції ще з часів, коли ЗАЕС працювала у складі української енергосистеми. Про це повідомило російське агентство “Інтерфакс”, підкреслюючи, що розмова йде саме про можливі “формати співпраці”.

Водночас російський МЗС не поспішає змінювати риторику: міністр Сергій Лавров ще наприкінці квітня заявив, що жодних офіційних пропозицій від США щодо спільного управління ЗАЕС не надходило.

Рекомендуємо

Ба більше, Росія досі стоїть на своїй позиції: атомну станцію, яка фактично перебуває під окупацією, нікому не віддаватимуть. Нагадаємо, що “Росатом” наразі контролює ЗАЕС, а на її території постійно перебувають спостерігачі МАГАТЕ.

Міжнародна спільнота неодноразово закликала до повернення станції під повний контроль України, однак Москва ці заклики ігнорує. Цікаво, чи стане ця “готовність до діалогу” реальним зрушенням, чи це черговий маневр перед переговорами – побачимо згодом.

Будьте в курсі головного раніше за інших

Підписуйтесь на новини Запоріжжя, щоб не пропустити фото, відео та ексклюзивні історії — Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів